Arama formu

Buradasınız

Home / Biz kimiz

Landi Renzo

Biz kimiz

Teknoloji, yenilik, doğaya ve insana saygı

bugünümüzü istediğimiz geleceğe çeviren günlük değerlerimizdir.

60 yılı aşkın süredir somut çözümler

Alternatif, çevre dostu ve ucuz yakıtlar kullanarak otomotiv yakıt sistemlerinin pazarlanması ve uygulanması ile 60 yılı aşkın bir süredir çevresel sürdürülebilirlik konularına somut ve etkili çözümler ürettik.

Yarın
Yarın

Daha ekojik bir gelecek için alternatif yakıt alanında yenilikçi teknolojik çözümler sunmaya yorulmadan ve tutkuyla çalışıyoruz.

Bugün
Bugün

Landi Renzo Group ekolojik hareketliliğin lideridir ve sürekli büyümesini uluslararasılaşmaya, inovasyona ve eğitime dayanarak, sağlıklı ve uyumlu bir şekilde büyümesine izin veren ve kendisine sürekli yeni zorluklar koyan üç ana faktörü temel almaktadır.

2015
2015

Landi Renzo Arjantin kuruldu.

2014
2014

19 Eylül 2014'te Landi Renzo, kuruluşunun 60. yıldönümünü Nobel Barış Ödülü W. Clark'ın da bulunduğu "Mükemmellik İçeriği" ile kutluyor. Aynı zamanda merkeze bitişik 15.000 m²'lik bir teknoloji merkezi olan yeni Arge Merkezininde açılışı birlikte kutlanıyor.

2010-2013
2010-2013

A.E.B. nin satın alınması. Technologies e Baytech, Romanya, Venezuela, Arjantin, Hindistan ve Amerika'da yeni iştiraklerin açılması.
SAFE S.p.A. nın gruba katılması. Emmegas S.r.l'in %70'nin satın alınması.
Hindistan da Krishna Landi Renzo India Private Limited Held Şirketi kuruldu.
Landi Renzo S.p.A, ortak girişim EFI Avtosanoat-Landi Renzo LLC'deki kendi kotasına düşen Sermaye Payı'nın %50'sini ödedi.

2008
2008

İran'da bir yan kuruluş kuruldu ve uluslararası alanda üncü oyuncu olan Lovato Gas'ı satın aldı.

2007
2007

Tahran'da (İran), Landi Renzo Pars açıldı.
Landi Renzo S.p.A., İtalyan borsası olan Piazza Affari'nin STAR segmentinde yer almaktadır. Liste, şeffaflığın garantisidir ve Landi Renzo Group'un itibarının piyasalarda büyümesine ve en üst müşteri ve tedarikçi ilişkilerine olanak tanır.

2003-2006
2003-2006

Brezilya şubesi 2003 yılında açıldı, 2005 yılında Çin şubesi, 2006 yılında da Pakistan şubesi ile insan kaynaklarını geliştirme ve sürdürülebilir hareket kabiliyetinin yayılması için bir merkez olan LANDI RENZO Üniversitesi açıldı.
Landi Renzo Kalite Sistemi ISO 9001 süreçlerini ve prosedürlerini İtalyan pazarına tanıtıyor.

2001
2001

Eurogas Holding B.V.'nin% 70'i satılıp, Eurogas Utrecht B.V. şirketi bağlı kuruluşumuz Landi International B.V. tarafından devralınmıştır.
Yeni şirket merkezi, Cavriago Reggio Emilia'da açıldı.

1990'lar
1990'lar

Landi Renzo endüstriyel bir grup haline geldi: 1993 yılında aynı sektörde olduğu Landi Srl ve bir Hollanda şirketi olan Eurogas Holding B.V. şirketlerini devraldı.
Şirketin Polonya şubesi olan Landi Renzo Polska S.p.Z.o.o. 1999 yılında kuruldu ve bir yıl sonra şirket Reggio Emilia'da Med S.p.A.'yi devraldı.

1970'ler-80'ler
1970'ler-80'ler

Renzo Landi 1977'de öldü. 1987 yılında halka açık Anonim Şirket haline gelen şirketi eşi ve Yönetim Kurulu Başkanı oğlu Stefano yönetiminde iş faaliyetlerine devam ediyor.

1960'lar
1960'lar

Dış satışlar İtalya genelinde hızla genişlemektedir ve Japonya, Fransa, Belçika ve Hollanda'ya ilk ihracat 1963 ve 1964'te gerçekleşir.
Fırsatlar Doğu Avrupa, Hindistan ve Güney Amerika'da yakında ortaya çıkar.

1950'ler
1950'ler

Şirketin hikayesi 1954 yılında Reggio Emilia'da başladı. Renzo Landi ve eşi Giovannina Domenichini, her tür araç için özel mikserler yapan tek şirket olan Officine Meccaniche Renzo Landi'yi kurdu.

LPG ve CNG gibi geleneksel çevre dostu yakıtlardan, otomotiv sektöründeki yeni güç kaynağı ufuklarına: Gelecekteki bir projeyi gerçeğe dönüştürmek için en son teknolojilerin araştırma ve tasarımına sürekli yatırım yapıyoruz.

Yenilikçilikteki çabalar, yıllar süresince tevdi edilen 91'in üzerinde patente tanık oldu ve bu, yeni yolların açılmasına ve tüm sanayiye yeni ufuklar açılmasına yardımcı oldu.

Üretim sistemi

Üretim sistemimizi hem iç hem de dış kaynak kullanımında, uzmanlaşmış ve sertifikalı tedarikçiler ağı kullanarak yönetiyoruz, ürünlerimizi ancak sürecin en kritik noktası olan montaj aşamasında %100'ünü test ederek koruyoruz.

Şirketin hem mekanik hem de elektronik üretim süreçlerini yönettiğinden Landi Renzo, tüm sistem bileşenlerinin üretimi ile ilgili derinlemesine uzmanlığa sahiptir.

Yenilikçi ve üstün teknoloji ile desteklenen bu mükemmellik süreçleri, Landi Renzo'nun büyük otomobil üreticilerini (OEM pazarı) ve Bayi ve montajcıların After Market ağını tüm dünyada kaliteli ve verimli ürünler ve hizmetler ile sağlamasına olanak tanır.

Production system

Büyük otomobil üreticilerinin arabalarında Landi Renzo bileşenleri ve sistemleri bulunur.

Alfa Romeo
Chrysler
Citroën
Fiat
Jeep
Lancia
Opel
Peugeot
Renault
Seat
Škoda
Suzuki
Toyota
Hepsini keşfedin

Landi Renzo kalitesi

Landi Renzo'nun kalite sistemi 1996'da ISO 9001 standardına göre sertifikalandırılmıştır. 2001 yılında Landi Renzo, otomotiv endüstrisine adanmış prestijli ISO / TS 16949 sertifikasına sahip olan ve tasarım aşamasından hemen sonra kusurların önlenmesine daha da fazla önem veren tek şirkettir, müşteri taleplerine tamamen uyacak şekilde planlama ve entegrasyon konularında uzmanlaşmıştır.

Grup, 2006 yılında sistemlerinin satışı, kurulumu ve bakımı açısından en yüksek kalite standartlarını garanti etmek için ISO 9001 Kalite Sistemini Yetkili Atölyelere ve Landi Renzo'nun İtalyan Bayi Ağı'na genişletmeye karar verdi.

2013 yılında Çevre Yönetim Sistemleri ile ilgili ISO 14001: 2004 sertifikası ile Landi Renzo, 2010 yılından beri kullanılmakta olan Sağlık ve Emniyet Yönetim Sistemini (BS OHSAS 18001) entegre etti ve bu sistemle ilgili tüm konuları birleştiren tek bir Entegre Yönetim Sistemi geliştirdi. Sağlık, Güvenlik ve Çevre ile.

2018 yılında şirket IATF 16949: 2016 sertifikasyonunu aldı.

Kalite sertifikalı

Bugün, Landi Renzo, LPG ve Doğal Gaz'lı araç sistemleri tasarımında ve üretiminde dünya lideridir olmuştur.

Beş kıtada 50'den fazla ülkede faaliyet gösteren Landi Renzo, ithalatçılar ve yerel distribütörlerle olan ticari dağıtım anlaşmaları, hemde ortak girişimler yoluyla doğrudan varlığı ile, yaygın başarıya ulaşmıştır.

Bu uluslararası uğraşı, grubun konsolide cirosunun % 80'lik payını oluşturmaktadır.

    Ödüller ve takdirler

    Landi Renzo, büyüme oranını, yönetimini ve inovasyona olan güçlü bağlılığını hem ürün hem de hizmet açısından takdir eden sayısız ödül aldı.